Projekcija filma „Saundtrek za prevrat“ u SKC-u

U okviru turneje Beldocs festivala, u Kontakt galeriji SKC-a, sutra od 20 i 30 sati, biće prikazan film „Saundtrek za prevrat“ reditelja Johana Grimonpreza.

Godine 1960. šesnaest novonastalih afričkih država ušlo je u Ujedinjene nacije, što je izazvalo politički zemljotres koji je doveo do toga da većina glasova prelazi iz ruku kolonijalnih sila i SAD-a u ruke globalnog juga. Kongo postaje arena u kojoj se vodi bitka za UN. U nevjerovatnom preokretu, atentat na Patrisa Lumumbu ujedinjuje afro-azijski blok, zahtijevajući od Generalne skupštine UN-a da glasa za trenutnu globalnu dekolonizaciju. Vlada Sjedinjenih Američkih Država šalje umjetnike poput Luja Armstronga, Dizija Glespija ili Nine Simon kao džez ambasadore širom svijeta kako bi odvratili pažnju od državnih udara podržanih od strane CIA-e.

Turneja Beldocs festivala pod nazivom Beldocs Eho se održava od 2011. godine, kroz koju Beldoks nastavlja da kvalitetnim i atraktivnim programom izgrađuje i edukuje svoju publiku širom Srbije, nudeći sem domaće i bogatu međunarodnu selekciju.

Publika će biti u prilici da pogleda zanimljiv izbor dugometražnih dokumentarnih filmova iz celog sveta, nagrađenih na prestižnim svetskim filmskim festivalima iz najnovijeg upravo završenog 17. izdanje Beldocsa.