“Bolnica za medvediće” za vikend u Plazi

Komitet za međunarodnu saradnju studenata medicine u Kragujevcu tradicionalno realizuje projekat “Bolnica za medvediće”.

Projekat će biti realizovan u Šoping centru Kragujevac Plaza 9. i 10. februara od 12 do 20 sati.

Kako ističu studenti taj projekat je sjajan način da se deci pomogne da se oslobode straha i da izgrade osećaj prijateljstva i poverenja prema medicinskom osoblju.

“Na osnovu iskustava naših kolega, koji već godinama realizuju ovaj projekat u većini zemalja Evrope, ovo je odličan način za poboljšanje javnog zdravstva, a pre svega za poboljšanje predstave dece o doktorima i medicini uopšte”, nevedeno je u saopštenju Komiteta za međunarodnu saradnju studenata medicine u Kragujevcu.

Ideja projekta je da se kroz igru jednostavnih pravila deca oslobode straha od lekara i bolničkog okruženja.

Takođe na ovaj način Studenti medicine se oslobađaju u radu sa decom i poboljšavaju svoje komunikacione veštine, u procesu razvijanja u bolje lekare. Ciljna grupa jesu deca predškolskog i ranog školskog uzrasta iz Centralne Srbije.

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.